Вишківчани відзначили День народження селища

Селище Вишково святкувало свій день народження. Цього року відзначали 741 річницю. На центральну площу місцеві жителі прийшли цілими сім’ями. Власне до самої Вишківської селищної ради входять Шаян, Ракош, Яблунівка та Модьоровш. Всього близько 12 тис. жителів. Крім того тут переплелися різні культури, адже значна частина місцевих жителів — угорці за національністю, втім у святковий день, власне як і завжди всі відпочивали єдиною родиною.
Цього дня до вишківчан завітало багато почесних гостей, серед них голова обласної ради- Іван Балога.
«З дитинства я знав — це селище багате на мінеральну воду. З розмов батьків довідався, що воно дуже інтелігентне, адже тут симбіоз української та угорської культури. Вишково — одне з найкращих і найбільших сіл Хустщини та й Закарпаття в цілому. Воно є двигуном прогресу цього регіону. Люди, які виходять з Вишкова — високоосвічені, інтелектуальні, на них рівняються. Щороку День Вишкова — це грандіозне свято. Сюди запрошують нових гостей, презентують свої здобутки. А показати є що, вишківчани мають досягнення у розбудові санаторної інфраструктури поблизу Шаяна, вони мають свої традиції. Все це манить сюди. Статистика свідчить — молодь звідси не хоче виїжджати. Різним національностям, культурам тут живеться добре та комфортно. Такі селища прославляють нашу землю»,- зазначив голова обласної ради.
Голова Хустської районної ради Василь Губаль відмітив: “ Таких громад, як вишківська дуже мало. Порозуміння і тепло, яке є у Вишкові між різними національностями — зустрінеш не в кожному населеному пункті. Мене це приємно дивує. Які б складнощі не виникали, вони зберігають та примножують свої звичаї, та вже традиційно проводять це свято. Це дуже важливо, що громада вміє згуртуватися — та організувати таке дійство. Це є доказом того, що люди які тут живуть вміють працювати, відпочивати, та гідно приймати гостей.
Історія у Вишкова давня та багата — перша письмова згадка про Вишково відноситься до 1271 року, коли угорський король Ласло IV подарував його братам Міке і Штефану Чепанов з роду Гунт-Пазмань. Вже у 1329 році Вишково отримало статус королівського міста, а його мешканці були звільнені від сплати податків, — розповів заступник селищного голови Валентин Петрушко.
Ізюминкою свята став традиційний бик на вертелі. Вагою понад 430 кг, готували його протягом 8-ми годин. Вже вшосте для вишківчан бичка готував повар з Угорщини.
Народні гуляння тривали до вечора. Продовжили свято відомі угорські гурти, які запалювали зі сцени. Приємним сюрпризом став виступ народної артистки України Надії Копчі. Закінчилося свято далеко за північ.Комментарии запрещены.