Відбувся виїзний день депутата районної ради

DSCN578328 березня відбувся виїзний День депутата Хустської районної ради. Депутатський корпус очолюваний  головою районної ради Василем Губалем відвідали три населені пункти району: Нанково, Копашнево та Нижнє Селище. У заході, який, проводився згідно плану роботи районної ради на 2013 рік з метою огляду та вивчення актуальних проблем краю, також взяли участь в.о. голови Хустської райдержадміністрації Дмитро Маді, заступник голови райради Павло Гвоздянський, головний спеціаліст відділу організаційної роботи Закарпатської обласної ради Світлана Третиник, обласний депутат Мирослав Білецький та начальники окремих управлінь райдержадміністрації.

Спершу районні обранці відвідали Нанківський дитячий садочок. Завідуюча розповіла про успіхи закладу та зазначила, що найбільш проблемним питанням у садочку залишається каналізація та заміна підлоги.

Відвідали також греко-католицький храм, збудований з каменю, який зараз в процесі реставрації. Директор школи Микола Грицак зазначив, що реставрацію почали проводити завдяки сприянню відомого благодійника Віктора Балоги та обласного депутата Мирослава Білецького. Завітали й у сільський клуб та автентичний музей, в якому зберігаються цікаві пам’ятки народної творчості минулого.

Далі депутати районної ради поїхали у Копашнево, щоб більш детально ознайомитися з життям і цього населеного пункту. Велику увагу звернули на будівництво нового сучасного харчоблоку у дитячому садочку, адже вже 30 років тут готують на старих печах. Одне слово, умов майже нема. Тому за кошти спонсорів та сільської ради зараз йде будівництво нової їдальні.  Відмітимо, що ріст народжуваності у селі великий, а дошкільний заклад не має можливості виховувати тут велику кількість дошкільнят.DSCN5902

«Нещодавно з начальником відділу економіки райдержадміністрації ми були присутні на нараді в обласній раді і там було обговорено тему енергозберігаючих технологій. Саме до цього садочка можна підготувати такий проект і втілити його у життя. Я вважаю, що уже сьогодні потрібно працювати над цим, адже є всі шанси для успішної його реалізації», — каже очільник району.

 Були й у сільській раді, де присутніх зустрічали з хлібом-сіллю. Оглянули також приміщення старого гуртожитку школи, яке наразі пустує. Сільський голова Юрій Гангур каже, що у 2012 році була розроблена проектно-кошторисна документація на реставрацію цієї будівлі під дитячий навчальний заклад. «Сьогодні є велика потреба у будівництві дошкільного навчального закладу. Тому тут є над чим працювати, потрібно допомагати громаді села у вирішенні наболілих проблем», — підкреслив голова ради Василь Губаль.

Завітали цього дня й у Нижньоселищенську школу, де оглянули зроблені по-сучасному біотуалети та приміщення котельні, в якій нещодавно стався вибух. Внаслідок чого було пошкоджено вікна та двері приміщення котельні.

Звичайно, не оминули увагою й відому на всю Україну «Селиську сироварню», яка виготовляє продукцію за швейцарськими технологіями. Всі присутні мали  змогу покуштувати справжню смакоту. Потім депутати побачили бібліотеку та будинок культури, який працює майже щодня, адже тут активно ведеться робота з молоддю. Підтвердженням цьому є проведення чималої кількості різних сільських заходів.DSCN5850

Саме у Нижньому Селищі й було проведено завершення та підбиття підсумків Дня депутата. Тут виступили завідуюча Нижньоселищенським дитячим навчальним закладом Тетяна Гелеван. Вона розповіла про те, що найбільш болючою проблемою на сьогодні є питання каналізації та реконструкції покрівлі даху. Є надія, що невдовзі це питання зрушиться з місця. А головний лікар амбулаторії Василь Баняс відмітив, що медицина сьогодні         бажає бути на кращому рівні. Ця проблема болюча для усіх медиків, адже медицина повинна рухатися вперед.

Одним із питань порядку денного було «Про стан та перспективи поводження з твердими побутовими відходами на території Хустського району». Інформував присутніх в. о.  голови райдержадміністрації Дмитро Маді. «Наш район є зоною туристично-рекреаційного напрямку. В нас є чим пишатися. Але найбільш болючим питанням є утилізація твердих побутових відходів. Тому нам усім разом потрібно взятися за вирішення цієї нагальної проблеми, яка тягнеться роками», — зазначив у своєму виступі Дмитро Дмитрович.

         Присутньою на заході була й головний спеціаліст відділу організаційної роботи Закарпатської обласної ради Світлана Третиник, яка зазначила, що проведення таких зустрічей дає свої плідні результати. Також вона побажала усім плідної роботи та успіхів у всіх починаннях.

         Звернувся до усіх присутніх і депутат Закарпатської обласної ради Мирослав Білецький. Він наголосив на тому, що потрібно підвищувати рівень депутата, адже усі повинні добре усвідомлювати ту відповідальність, яка лежить на їх плечах і не  бути байдужими до проблем району.

         Зауважимо, що значний вклад у соціальний-культурний розвиток територіальних громад району вніс народний депутат Павло Балога. За його сприяння у Нанкові, Копашневі та Н. Селищі зроблено чимало хороших справ.

Підсумовуючи проведення Дня депутата, районні обранці відзначили потрібність проведення таких заходів і надалі.

«На власні очі ми мали можливість побачити, як розвиваються територіальні громади району, проконтролювати, на що витрачаються гроші громади та порушити ще не вирішені проблеми, виробити ефективний підхід до їх вирішення. Ми відчули й те, що громада потребує нашої допомоги. Звертати увагу на проблеми та їх вирішувати — це наш з вами спільний обов’язок», — відімітив голова райради Василь Губаль.

Підведення підсумків та звернення голови районної ради із заключним словом стало фінальним етапом  Дня депутата районної ради.

DSCN5747DSCN5752DSCN5765DSCN5785DSCN5791DSCN5811DSCN5817DSCN5827DSCN5852 DSCN5882 DSCN5888DSCN5891DSCN5905DSCN5909

/a

Комментарии запрещены.