Відбулося 3 пленарне засідання 9 сесії Хустської районної ради VII скликання

У вівторок, 12 грудня, у великому залі Хустської райради відбулося 3 пленарне засідання 9 сесії Хустської районної ради VII скликання, на якому депутати розглянули ряд важливих для району питань, попередньо розглянутих на комісіях. На пленарному засіданні були присутні 24 районні обранці. Також було запрошено сільських голів, бухгалтерів та секретарів сільських рад, представників поліції, прокуратури, керівників структурних підрозділів Хустської райдержадміністрації.

Перед початком пленарного засідання очільник ради Юрій Іванчо привітав депутатів, сільських голів, бухгалтерів та секретарів сільських рад з професійним святом – Днем місцевого самоврядування. Окремих із них голова ради нагородив грамотами та подяками районної та обласної рад.

Також Юрій Олексійович зачитав ряд депутатських звернень та запитів, що стосувалися надання інформації по ставках на нерухоме майно, щодо незадовільної роботи Хустського РЕМу, звернення мешканців села Ділок стосовно проблем з освітленням даного населеного пункту та «кулуарного» схвалення Кабінетом Міністрів України Стратегії реформування лісового господарства 2018-2022,  яка передбачає ліквідацію всіх державних лісогосподарських підприємств і створення суб’єкта господарювання з корпоративними правами, фактично акціонерної компанії. Дані звернення та запити, як відзначив голова ради, будуть направлені у відповідні інстанції.

Продовженням пленарного засідання було затвердження порядку денного, який включав у себе 27 питань, а це: затвердження та внесення змін до ряду районних програм, бюджетні питання, про затвердження туристичного бренду Хустського району, інформація начальника Хустського району електричних мереж про стан електропостачання в районі, звіт начальника відділу культури Хустської райдержадміністрації про роботу закладів культури у сільській місцевості та інші. Вирішено довивчити та перенести на наступне засідання питання, що стосуються спільної комунальної власності територіальних громад селища та сіл Хустського району.

Затвердивши порядок денний із внесеними змінами, депутати перейшли до розгляду його питань. Під час пленарного засідання районними обранцями було затверджено районну Програму харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах Хустського району на 2017-2021 роки, Програму із забезпечення фінансовими, матеріально-технічними та іншими ресурсами Хустської райдержадміністрації для виконання повноважень, делегованих Хустською районною радою на 2017-2018 роки (нова редакція), Програму бюджетного забезпечення зі створення та накопичення районного матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру у Хустському районі на 2018 рік та інші.

Районні обранці затвердили звіт про виконання районного бюджету за дев’ять місяців 2017 року та проголосували за внесення змін до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року №235 «Про районний бюджет на 2017 рік».

Жвавого обговорення набуло питання стану електропостачання в районі, для вирішення якого на сесію було запрошено заступника генерального директора –  технічного директора ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Олександра Білака, який відзначив, що Хустський район знаходиться на четвертому місці по споживанню електроенергії в Закарпатській області, а в літній період – на першому. Населення сплачує за електроенергію вчасно. Від депутатів та сільських голів до Олександра Білака звучало багато запитань, які передусім стосувалися незадовільної роботи Хустського району електричних мереж. На початку грудня, у зв’язку з погодними умовами, чотири населені пункти Хустського району було знеструмлено на три дні. До технічного директора ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звернувся голова ради Юрій Іванчо: «Щодо укладеної вами угоди зі споживачами передбачено, що якщо протягом 10 днів споживачем не будуть сплачені кошти за електроенергію – енергопостачання буде відключено. А якщо по селах три дні поспіль немає енергопостачання  і електроприлади виходять з ладу через низьку напругу – ПрАТ «Закарпаттяобленерго» хоча б якісь зобов’язання на себе бере?» Відповідаючи на запитання, Олександр Білак відзначив, що Закарпатобленерго бере на себе всю відповідальність. Та через складні погодні умови проблеми з електроенергією були не тільки на Хустщині…

Також звучало багато питань від депутатів: щодо неналежного виконання своїх обов’язків робочої бригади Хустського РЕМу під час ремонту електропостачання в присілку Ділок, заміни аварійного стовпа по вул. А. Калина у селі Горінчові і взагалі, про цілий ряд електроопор, які несуть загрозу для життя та здоров’я населення.

Депутат Дмитро Величко відзначив, що населення Хустського району сплачує за електроенергію своєчасно та за 220 Вт більшість населених пунктів можуть лише мріяти. Через низьку напругу у людей горять електроприлади. Хто нестиме за це відповідальність?

Як відзначив Олександр Білак, відповідно до договору, підписаного зі споживачами, відповідальність за всі ці незручності несе Закарпатобленерго, який повинен оплачувати вартість електроприладів, які перестали працювати внаслідок низької напруги електроенергії.

Від сільських голів звучали побажання Хустському РЕМу повідомляти завчасно населені пункти про відключення електроенергії  у зв’язку з проведенням тих чи інших ремонтних робіт та створити графік обрізки дерев, які знаходяться повз електроопор.

До Олександра Білака звернувся і заступник голови ради Михайло Калинич «Ми так розуміємо, що пріоритетним завданням вашої компанії є ефективне освоєння коштів, які ви отримуєте по інвестиційних проектах, а не належне та оперативне реагування на звернення громадян та депутатського корпусу щодо усунення проблем з електропостачанням. Ми усвідомлюємо, що ваша компанія – монополіст на ринку надання енергетичних послуг в області і ми є заручниками цієї ситуації, бо змушені купувати світло виключно у вас. Та звертаємо вашу увагу на те, що до людей так ставитися не можна…».

У підсумку по даному питанню депутати взяли до відома інформацію начальника Хустського РЕМу про стан електропостачання в районі, при цьому визнали його незадовільним.

Наступним питанням порядку денного було затвердження туристичного бренду Хустського району, за яке депутати проголосували одноголосно.

Районні обраці заслухали звіт начальника відділу культури Хустської райдержадміністрації Світлани Дзяпко про роботу закладів культури у сільській місцевості Хустського району. По затвердженні даного звіту депутати прийняли ще декілька рішень, після чого засідання було завершено.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *