Відбулася сесія районної ради

Народні обранці прийняли важливі рішення для району, а також поцікавились питанням виплати працівникам освіти щорічної винагороди та станом доріг у районі.  

 

DSCN2665У середу, 9 жовтня, під керівництвом голови ради Василя Губаля відбулася двадцять перша сесія Хустської районної ради шостого скликання. Участь  у роботі сесії взяв 41 депутат із 52 обраних.           

        На початку засідання депутат районної ради Семен Кучеренко зачитав відкрите звернення від імені депутатів фракцій ВО «Батьківщина» та «УДАР» щодо медичної реформи, яка розпочинається в Хустському районі. У зверненні говориться про те, що поспішність у проведенні цієї реформи в районі буде мати негативні наслідки. Тому вони проти проведення медичної реформи в нашому районі.  

        Також голова районної ради зачитав звернення депутата районної ради Михайла Рішка, який повідомляє про вихід із депутатської фракції «Наша Україна» і входження у депутатську фракцію «УДАР».   

        Далі депутатам було запропоновано включити в порядок денний питання «Про встановлення квоти фракціям районної ради для публікацій у міськрайонній газеті «Вісник Хустщини». Цю пропозицію всі підтримали одноголосно. Після чого затвердили порядок денний в цілому, перейшовши до розгляду питань. 

        Відтак, народні обранці заслухали звіт голови районної ради Василя Губаля про його діяльність за минулий рік. Василь Іванович детально проаналізував проведення пленарних засідань сесій ради та реалізацію плану роботи ради за звітний період; зміст, роль і результативність діяльності президії та постійних депутатських комісій щодо розвитку району; роботу зі зверненнями громадян та виконання депутатських запитів; ведення особистого та виїзних прийомів громадян та про тісну співпрацю із представниками засобів масової інформації краю.     DSCN2670

Очільник району подякував усім за підтримку, за розуміння та конструктивні поради. Закликав усіх й надалі працювати з повною віддачею сил на благо територіальних громад району. Також наголосив, що районна рада завжди відкрита для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень і ділових пропозицій.

Потім народні обранці прийняли районну програму фінансової підтримки діяльності центру надання адміністративних послуг Хустської районної державної адміністрації на 2013-2014 роки, внесли зміни до районної програми розвитку культури і мистецтва в Хустському районі на 2013 рік та програми розвитку туризму та рекреації в Хустському районі на 2011-2015 роки. Затвердили звіт про виконання районного бюджету за перше півріччя 2013 року, внесли зміни до рішення районної ради №287 від 29 грудня 2012 року «Про районний бюджет». Заслухали звіт начальника відділу охорони здоров’я Хустської райдержадміністрації Володимира Попа, говорили про хід реалізації районної програми «Власний дім», про майно та звернення до Закарпатської облдержадміністрації та обласної ради.

Наступне питання «Про погодження клопотання ДП «Закарпатський Цеолітовий Завод» Тзов «Цеоліт» щодо  надання спеціального дозволу (ліцензії) було вирішено відправити на доопрацювання постійною депутатською комісією районної ради з питань розвитку туризму, рекреації та охорони навколишнього середовища спільно з управлінням економіки райдержадміністрації й розглянути на наступній сесії. DSCN2685

        Підтримали цього дня депутати рішення про створення комунальної установи «Агенція місцевого (економічного) розвитку Хустщини». Працівники цієї установи писатимуть проекти та шукатимуть різні фонди, що дасть можливість залучати в район чималі кошти. 

У «Різному» депутат Олександр Липчей звернувся до керівництва району із питанням щодо виплати освітянам щорічної винагороди згідно статті 57 Закону України «Про освіту». Зазвичай, таку винагороду освітяни отримували до Дня працівника освіти. Цього року її не виплатили.

Також голова районної ради зазначив, що серед працівників освіти розповсюджується інформація про те, що наче б то районна рада обмежила процент виплати даної винагороди. Василь Іванович зауважив, що обсяг видатків Міністерством фінансів по районному бюджету був запланований на 26,5%  на щорічну виплату винагороди за сумлінне ставлення обов’язків педпрацівників (стаття 57 Закону України «Про освіту») та по тимчасовій заміні відсутності працівників – 46,4%. За пропозицією депутатів обсяг фінансування затверджений 100%, тобто в повному обсязі.

 Відповідаючи на це запитання, начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Павло Русин зазначив, що доплата буде виплачена у кінці року, в грудні місяці в обсязі як мінімум 25% посадового окладу. «Якщо будуть невикористані кошти по інших захищених статтях, то ми внесемо пропозицію на сесію з тим, аби цей відсоток збільшити», — наголосив Павло Русин.

Олександр  Липчей звернувся до голови райдержадміністрації іще з одним питанням щодо стану ремонту доріг в районі. На що голова райдержадміністрації Василь Якубець зазначив, що ремонтні роботи вже повинні розпочатися у селі Монастирець. Далі планується зробити ремонт доріг у селах Залом та Кошелево. Депутата також цікавило питання ремонту дороги у Нижньому Селищі, де він і проживає. А коли чекати на початок ремонту дороги у Липецькій Поляні запитав депутат райради Іван Гобан. «Щодо Н. Селища, то на ділянку дороги Іза — Копашново було закладено  250 тисяч гривень. Ці всі кошти на сьогоднішній день уже використані. Зараз  до Кабінету Міністрів України від служби автомобільних доріг відправлено пропозицію щодо довиділення  700 тисяч на ремонт цієї дороги, починаючи з Н. Селища до Копашнова», — так відповів голова райдержадміністрації.    DSCN2689

Підсумовуючи роботу сесії, можна впевнено зазначити, що депутатами були розглянуті дуже актуальні і важливі питання та прийняті відповідні рішення, які направлені на розвиток та благополуччя району.

Комментарии запрещены.