В області планується створення громадської організації «Аграрний cоюз Закарпаття»

Аграрний cоюз України — недержавна, самоврядна, неприбуткова організація, добровільне об`єднання. Серед членів Аграрного союзу України (далі — АСУ) відомі в країні аграрники, вчені, представники бізнесових структур і підприємств, які обслуговують агропромисловий комплекс.

З 2010 року АСУ очолює Новіков Геннадій Володимирович — генеральний директор приватного підприємства «Аскон» Якимівського району Запорізької області.

Аграрний союз України — громадська організація, створена селянами і для селян і вже 44 роки захищає їхні інтереси. АСУ об’єднав без малого 4 тис. підприємств, які обробляють 12 млн га землі. Ця організація має свої представництва майже в кожному районі і області України. Сьогодні триває процес реорганізації районних рад сільських товаровиробників в підрозділи АСУ. Найменше підприємство, що входить до складу АСУ, має 27 га землі, а найбільше — 25 тис. га. 96% підприємств — членів АСУ мають у користуванні від 500 га до 1 тис. га. За українськими мірками, це представники малого та середнього агробізнесу, так би мовити, селоутворюючі одиниці. В силу того, що 99% представників агробізнесу живуть за місцем його ведення (на сільських територіях), вони сьогодні несуть і основну соціальне навантаження.

Аграрний союз та його регіональні структури беруть активну участь у законотворчій роботі, розробці та реалізації державних програм, спрямовують свої зусилля на ефективне використання земельного та ресурсного потенціалу, дбають про створення продовольчої безпеки держави, підвищення життєвого рівня людей. В процесі поглиблення адміністративної реформи окремі функції державних органів поступово переходитимуть до самоврядних організацій, в т.ч. і до Аграрного союзу України.

Аграрний союз України активно співпрацює з Комітетами Верховної Ради України, Кабінетом Міністрів України та президентськими структурами.

Про залучення до аграрного союзу Закарпатської області, і Хустщини зокрема говорилося нещодавно в малому залі Хустської районної ради за участі голови ради Юрія Іванчо. Із депутатами та сільськими головами спілкувався Геннадій Новіков —  голова Аграрного Союзу України, який завітав на сонячне Закарпаття з метою інформування підприємців та працівників аграрної сфери про таку форму роботи, як створення кооперативів та фермерських господарств, які об’єднують малий та середній бізнес, згуртовують людей навколо улюбленої справи і допомагають отримати прибуток.

Завдяки таким фермерським господарствам та кооперативам освоюватимуться землі, які роками заростають чагарниками, одним словом, запущені території отримають друге дихання. До речі, на підтримку фермерських господарств держава щороку виділяє 1 млрд грн., з яких 500 млн. іде на підтримку кооперативів. Уряд іде назустріч тому, хто хоче працювати.

Геннадієм Новіковим відзначено, що більшість українських сіл майже зовсім занепали, люди масово виїжджають за кордон, залишаючи свої домівки та садиби. На Закарпатті ж ситуація зовсім інша – села з роками навпаки процвітають, що не можна сказати про поля, які, на превеликий жаль тут серйозно запущені. Тому люди, які не уявляють свого життя без сільського господарства і мають уявлення про ринкові відносини, повинні об’єднуватися в кооперативи, і беручи в оренду паї, рятувати наші землі. Варто відзначити, що таким чином створюватимуться робочі місця і для тих осіб, які не можуть проявити себе в бізнесі. Так працює увесь цивілізований світ і таким шляхом почали йти українці, яким не байдужа доля рідної землі, яку ми щодня топчемо ногами, та яка є єдиною нашою матір’ю-годувальницею.

Сільські голови підтримали запропоновану ініціативу щодо роботи по створенню кооперативів та фермерських господарств на території сільських рад Хустського району. Тож, на часі – залучення Закарпаття до Аграрного союзу України і створення фермерських господарств та кооперативів, які захищатимуть інтереси жителів села.

Комментарии запрещены.