У Свалявському районі відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

Нещодавно у Свалявському районі на базі санаторію «Квітка Полонини», що в с. Солочин, відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради, у якому взяли участь почесні гості – поважна делегація Полтавської області з участю представників тамтешньої обласної асоціації органів місцевого самоврядування, заступник голови Хустської районної ради Михайло Калинич, голова постійної комісії облради з питань законності, правопорядку, майна та приватизації, регламенту Віктор Русин, заступник голови постійної комісії облради з питань охорони здоров’я – Василь Скрип, представники виконавчого апарату облради, голови районних рад, міські та селищні голови, а також голови окремих об’єднаних територіальних громад.

Під час засідання зав’язалась жвава дискусія щодо питання ставки екологічного податку. На сьогодні в Закарпатській області в обласний бюджет відраховується 20%, в державний – 55%,  в місцеві ( сільради та міські ради ) – 25%. А тому члени Координаційної ради рекомендували направити звернення до вищих ешелонів влади про внесення змін до Бюджетного кодексу України з тим, аби до обласного бюджету переказувати 50%  та  по 25 % – до державного і місцевих бюджетів.

Активно обговорили учасники зустрічі рентну плату за користування надрами. Як зазначив депутат Полтавської облради Олександр Алексюк, завдяки твердій позиції депутатського корпусу та його керівництва на Полтавщині 5% від видобування газу залишається на місцях. А це чималі кошти для розвитку громад.  Йшлося і про якість газу, який подається у газотранспортну мережу України.

Голова Диканьської райради Станіслав Муха поділився цікавою ініціативою. Він зазначив, що є таке поняття як соціальна угода, коли сільрада напряму підписує договір з видобувачами щодо ремонту доріг, соціальних закладів і т. д. І це для громади – як манна небесна.

За результатами обговорення питання рекомендовано департаменту екології та природних ресурсів ОДА подати на розгляд обласних обранців звернення до Держгеонадр України щодо позбавлення спецдозволів (ліцензій) на користування надрами надрокористувачів, які без поважних причин не розробляють родовища більше 2-х років; надання повноважень із видачі спецдозволів на корисні копалини місцевого значення облраді; спрощення процедури отримання спецдозволів (ліцензій) на використання надр. Наголошувалось на необхідності підготовки інформації щодо перспективних родовищ корисних копалин в області для залучення потенційних інвесторів.

По суті другого питання доповіла заступник директора департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА Любов Когуч. Вона повідомила, що реалізується Програма розвитку туризму і курортів у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки. Основна її мета – створення такої системи, яка забезпечить зростання туристичних потоків, зменшення безробіття, зацікавить потенційних інвесторів до створення туристичної інфраструктури на території області, сприятиме соціально-економічному розвитку регіону як складової держави та покращення добробуту населення.

Любов Когуч також зазначила, що завдання та заходи Програми реалізуються за рахунок коштів та в межах видатків обласного бюджету, передбачених на розвиток туризму та курортів.

Так, у 2017 році на виконання заходів Програми було спрямовано 1853,3 тис грн., що становить 97 % від доведеної суми (1910,0 тис грн.). Відтак наголосила на розвитку туристичної і транспортної інфраструктури області, популяризації туристичного потенціалу краю, просвітницькій діяльності та науково-освітньому забезпеченні сталого розвитку туризму та діяльності курортів, формуванні ефективної моделі управління та координації туризму, активізації сталого розвитку туристичної сфери області.

Заслухавши та обговоривши інформацію з цього питання, учасники виїзного засідання Координаційної ради вирішили для підвищення ефективності інвестиційної діяльності, розбудови інфраструктури в туристичній галузі, оптимального використання потенційних можливостей туристично-рекреаційних ресурсів області, а також задля сприяння розвитку туристично-відпочинкової та лікувально-оздоровчої бази, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування області рекомендувати посилити взаємодію місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення розвитку туризму і рекреації в регіоні; розширити базу інвестиційних ресурсів через пільгові механізми податкової, митної, кредитної політики та створити умови для запровадження інноваційних технологій; розбудувати та модернізувати інфраструктуру регіонального розвитку, ремонт доріг та під’їздів до об’єктів туристичної і курортної відвідуваності тощо.

Жваво обговорили присутні і питання об’єднання територіальних громад. Як розповів голова Засульської об’єднаної територіальної громади Полтавської області Сергій Бондаренко, об’єднання територіальної громади — це похідна від децентралізації і передача повноважень на місця. А тому, якщо така громада сформувалася, слушно надати їй статус обласного рівня.

 

Підбиваючи підсумки засідання, Михайло Рівіс подякував членам Координаційної ради за активність, гостям – за успішні і прогресивні досвіди та закликав самоврядців краю реалізувати подібні заходи на рівні кожного району і міста Закарпатської області.

Комментарии запрещены.