У районній раді відбулося засідання робочої групи по створенню об’єднаних територіальних громад у Хустському районі

Сьогодні у малому залі Хустської районної ради за участі голови ради Юрія Іванчо відбулося засідання робочої групи по напрацюванню перспективного плану утворення об’єднаних територіальних громад на території Хустського району, під час якого обговорювалося питання, яке потребує якнайшвидшого вирішення – об’єднання населених пунктів Хустщини в територіальні громади.

Ознайомив присутніх із можливими конфігураціями створення таких громад у районі голова робочої групи – Олександр Липчей, який запропонував до уваги присутніх кілька орієнтовних варіантів, у яких нараховується від шести до дев’яти територіальних громад.

Відзначено, що з самого початку в Україні планувалося створити близько півтори тисячі об’єднаних територіальних громад , з яких на сьогоднішній день створено вже близько семисот. Поки що громади мають можливість об’єднуватися добровільно та уже у наступному році термін «добровільне» може відпасти і громади будуть змушені об’єднуватися в «примусовому порядку».

Важливим елементом у питанні об’єднання територіальних громад виступає економічна спроможність населених пунктів, які вирішили утворити таку громаду. Створена громада матиме субвенції Кабінету Міністрів України– освітню, медичну та інші, а також отримуватиме від держави базову, стабілізаційну субвенції та дотації. Як відзначив голова ради Юрій Іванчо, – всі види державних субвенцій чи трансферів будуть надходити в напрямку від КабМіну до об’єднаної територіальної громади.

На сьогоднішньому засіданні робочою групою було обговорено орієнтовні плани об’єднання територіальних громад, які група матиме можливість рекомендувати населенню. Та заключне рішення буде за мешканцями Хустського району під час громадських слухань, які проводитимуться в обов’язковому порядку.

На закінчення було вирішено провести чергове засідання, на яке робоча група по напрацюванню перспективного плану утворення об’єднаних територіальних громад на території Хустського району вирішила запросити і керівництво міста над Тисою.

Комментарии запрещены.