У районній раді проведено засідання ради старійшин

20 березня у Хустській районній раді відбулося засідання ради старійшин при голові районної ради, на якому були присутні голова районної ради Юрій Іванчо, заступник голови районної ради Михайло Калинич, голова ради старійшин – консультативно-дорадчого органу – Павло Гвоздянський, заступник голови ради старійшин – Михайло Хмара – голова правління ВАТ «Хустська ПМК», секретар ради старійшин – Михайло Горба та члени ради старійшин – Василь Мондич і Дмитро Волощук. На засіданні також були присутні начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, питання сфери роботи дії яких розглядалися на нараді.

Порядок денний Координаційної ради включав у себе три важливі для життєдіяльності району питання, а саме: питання утворення об’єднаних територіальних громад на Хустщині, про перспективи реформування медицини та питання берегоукріплення р. Ріка та р. Тиса на території Хустського району.

По питанню утворення об’єднаних територіальних громад присутніх інформував Олександр Липчей – голова робочої групи по напрацюванню перспективного плану утворення об’єднаних територіальних громад на території Хустського району. Доповідачем відзначено, що з самого початку в Україні планувалося створити близько півтори тисячі об’єднаних територіальних громад , з яких на сьогоднішній день створено вже близько семисот. Поки що громади мають можливість об’єднуватися добровільно та уже у наступному році термін «добровільне» може відпасти і громади будуть змушені об’єднуватися в примусовому порядку.

Важливим елементом у питанні об’єднання територіальних громад виступає економічна спроможність населених пунктів, які вирішили утворити таку громаду. Створена громада матиме субвенції Кабінету Міністрів України– освітню, медичну та інші, а також отримуватиме від держави базову, стабілізаційну субвенції та дотації, субвенцію на розвиток інфраструктури. Як відзначив голова ради Юрій Іванчо, – всі види державних субвенцій чи трансферів будуть надходити в напрямку від КабМіну до об’єднаної територіальної громади.

Між учасниками засідання виникла жвава дискусія щодо вищезазначеного питання та у підсумку всіма присутніми було зазначено, що нашій державі реформи вкрай необхідні та вводити в дію кожну з них потрібно розумно і обдумано.

Питання перспектив реформування медицини викликало не менш жваву дискусію. Та впровадження даної реформи в районі повинно відбутися якнайшвидше, оскільки від цього залежить фінансування закладів первинної медичної допомоги, бо ж тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету.

Щодо даного питання рада старійшин надала рекомендації опублікувати в Хустській міськрайонній газеті «Вісник Хустщини» детальну інформацію про старт та функціонування медичної реформи на Хустщині, оскільки по даному питанню населення мало інформоване.

Обговоривши питання берегоукріплення р. Ріка та р. Тиса на території Хустського району, радою старійшин були проведені підсумки засідання, згідно з якими надані рекомендації, які будуть взяті Хустською районною радою до уваги та застосовуватимуться у роботі.

Комментарии запрещены.