У районній раді продовжують обговорювати об’єднання населених пунктів Хустського району в територіальні громади

6 лютого у малому залі Хустської районної ради за участі заступника голови районної ради Михайла Калинича відбулося чергове засідання робочої групи по напрацюванню пропозицій до перспективного плану утворення об’єднаних територіальних громад на території Хустського району. На сьогоднішнє засідання були запрошені представник Хустської ОДПІ – Тетяна Попович – завідувач сектору збору доходів Хустської ОДПІ та Іван Губаль – начальник фінансового управління Хустської райдержадміністрації.

Одне з основних питань, що обговорювалося сьогодні – формування бюджетів об’єднаних територіальних громад, повернення ПДФО (податку на доходи від фізичних осіб) у сільські ради, що будуть об’єднуватися в територіальні громади. Іваном Губалем було наголошено, що не тільки ПДФО формує місцевий бюджет. Його також формує єдиний податок, податок на нерухомість, податок на землю та акциз.

Як відзначив Копашнівський сільський голова Юрій Гангур, більше трьохсот мешканців Копашнова працюють у сусідніх населених пунктах і сплачують податки не за місцем проживання, а за місцем реєстрації установи, в якій працюють. Даний вид податку держава забрала від сільських рад у 2011 році і з того часу ситуація по деяких населених пунктах стала плачевною. Об’єднання в територіальні громади надасть можливість повернути даний вид податку в село.

На сьогоднішньому засіданні обговорювалося і питання збору туристичного податку, яке порушив Ярослав Гайович – Вишківський селищний голова, відзначивши, що не всі підприємці, які надають туристичні послуги, сплачують такий вид податку. Як відзначив Олександр Липчей – голова робочої групи – після об’єднання в територіальні громади у питанні щодо сплати податків усе буде чисто і прозоро, оскільки голова ОТГ буде співпрацювати зі всіма підприємцями напряму. До того ж підприємці будуть зацікавлені в сплаті податків, оскільки кожна внесена копійка буде формувати бюджет відповідної ОТГ.

Заступник голови Хустської районної ради Михайло Калинич звернув увагу присутніх на те, що на сьогоднішній день об’єднання громад є добровільним. І тому важливо в цьому процесі враховувати думку первинних суб’єктів, які можуть бути ініціаторами добровільного об’єднання територіальних громад, а саме – голів місцевих рад, депутатського корпусу та членів територіальної громади. Це важливо робити для того, щоб не порушувати принципи добровільного об’єднання територіальних громад та в перспективі створити ефективні та самодостатні громади. Також Михайло Михайлович порадив головам сільських рад розіслати відповідні пропозиції сусіднім сільським радам, які можуть бути потенційними членами громади.

Обговоривши сьогодні ряд важливих питань, робочою групою було вирішено провести розширене засідання, на яке будуть запрошені всі сільські голови району, представник із міської ради, який ознайомить присутніх із чіткими кроками міста у плані створення ОТГ, а також депутати обласної ради, які лобіюватимуть інтереси району на рівні області, адже нагадаємо, що поки що громади мають можливість об’єднуватися добровільно та уже у наступному році термін «добровільне» може відпасти і громади будуть змушені об’єднуватися в «примусовому порядку».

Комментарии запрещены.