У Нижньому Селищі та Велятині втілюватимуться в життя важливі проекти

DSCN9891Сьогодні у Хустській райдержадміністрації відбулося засідання наради з обговорення двох населених пунктів району, що відібрані для участі в проекті «Місцевий  розвиток орієнтований на громаду – ІІ».

Участь у нараді взяли: координатор ресурсного центру Закарпатської області Любов Павлович, голова райдержадміністрації Василь Якубець, голова районної ради Василь Губаль, перший заступник голови райдержадміністрації  Віталій Дулкай, заступник голови районної ради Павло Гвоздянський, начальники управлінь райдержадміністрації, Велятинський сільський голова Михайло Петечел, Нижньоселищенський сільський голова Іван Шоля та директор Нижньоселищенської школи Олександр Липчей.

Так у Нижньому Селищі в загальноосвітній школі проектом передбачається впровадження енергозберігаючої технології опалення із встановленням твердопаливних піролізних котлів, а також заміна вікон на енергозберігаючі. Зазначимо, що у лютому місяці цього року в шкільній котельні, яка працювала на газі, стався вибух. Тому впровадження тут цього проекту – справа необхідна.DSCN9889

Щодо Велятина, то тут старі вуличні ліхтарі незабаром замінять на сучасні світильники, які працюватимуть за рахунок енергії сонця. Сонячна батарея буде  заряджатись від денного світла, навіть, коли на вулиці похмуро. Накопиченої енергії вистачить на понад десяти годин. Суть ідеї полягає у встановленні 20 конструкцій вуличного світильника на сонячних батареях, яка включає сонячну батарею, акумулятор, комп’ютер, світильник світлодіодний моноблочний, опора, комутаційні пристрої та монтажні елементи.

Під час наради координатор ресурсного центру Закарпатської області Любов Павлович мала можливість переглянути стан виготовлення проектно-кошторисної документації, готовність щодо написання заяви для участі в гранті, а також обговорити те, як відбуватиметься співфінансування. Адже кошти на реалізацію проектів виділятимуть не лише донори, а й обласний, місцевий бюджет та громада населеного пункту.

Також Любов Михайлівна звернулася до всіх зі словами подяки за ту роботу, яку здійснено в Хустському районі. «Хочу відмітити, що цього року ми успішно та вчасно реалізували уже чотири мікропроекти. Завдяки вашим зусиллям та старанням ресурсний центр Закарпатської області має значно кращі результати. Тому ваш район має чималі шанси для відборів у нових проектах», — відмітила Любов Михайлівна.

Комментарии запрещены.