У Липовці після реконструкції відкрито сільську амбулаторію

DSCN9524Результатом багаторічної співпраці між Чеським краєм Височіна та Закарпаттям стало відкриття амбулаторії загальної практики – сімейної медицини після реконструкції у селі Липовець. Більше 6 років Закарпатська область співпрацює з чехами. Завдяки благодійному фонду «Віза» у краї вдалося відкрити чимало об’єктів соціальної сфери. Не стала винятком і Хустщина.

Так, 20 вересня, у гірському селі Липовець Хустського району відбулося урочисте відкриття реконструйованого приміщення амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. У відкритті взяла участь делегація Чеського краю Височіна, представники обласної ради, керівництво району та громадськість населеного пункту.

      Вітаючи мешканців села, голова Закарпатської обласної ради Іван Балога зазначив, що громада Липовця заслуговує на те, аби в них було таке гарне й комфортне приміщення сільської амбулаторії. Якшо й надалі буде така співпраця, то ще багато об’ктів чекає не тільки на жителів Хустщини, а й всього Закарпаття.

«Маю радість з того, що ми вирішили співпрацювати саме з вами. Для жителів гірського села цей обєкт є надзвичайно важливий та необхідний. Хочу також зазначити, що у сьогоднішньому складі ми маємо нових людей, нових депутатів. З нами приїхали і представники Пардубіцького краю на чолі з гетьманом Мартіном Нетоліцким. Побачивши їхню радість, їхні пересвідчення в правильності вибору, переконуюся, шо наш вибір вірний. Тож зичу всім вам міцного здоровя, а будівля нехай довго служить на користь людям», — наголосив у своєму виступі гетьман краю Височіна Їржі Бєгоунек.  DSCN9505

Голова Хустської районної ради Василь Губаль у своєму виступі зазначив, що сьогоднішній приклад показує, що співпраця з краєм Височіна дає плідні результати. «Це дуже радісна подія не тільки для Липовця, а й для всієї Хустщини. Відтак, мешканці села отримуватимуть якісні медичні послуги на місці. Всім, хто допоміг втілити в життя цей об’єкт, щира подяка, особливо вдячний делегації краю Височіна. Надіємося на подальшу співпрацю», — зазначив Василь Іванович.

Також очільник району відмітив, що проектом було передбачено й будівництво сучасних очисних споруд для всієї соціальної сфери населеного пункту. Розповів і про те, що невдовзі у новому приміщенні будуть і нові меблі. Адже відділ охорони здоров’я райдержадміністрації подбав про те, аби тут все відповідало сучасності. Щодо медичного обладнання, то є надія, що й це питання буде вирішено.

 Про те, що відтепер мешканці Липовця отримуватимуть більш якісне медичне осблуговування наголосив у вітальному слові голова райдержадміністрації Василь Якубець. А подяку за допомогу у вирішенні однієї з найважливіших проблем висловили сільський голова Іван Губаль та головний лікар амбулаторії Олександр Липчей. Вони кажуть, що реконструкція медичного закладу була потрібна як ніколи. Тому відкриття амублаторії –  визначна подія для всього населеного пункту. 

Після вітальних слів голова обласної ради та гетьман краю Височіна урочисто перерізали стрічку та відкрили амбулаторію. Всі бажаючі мали змогу оглянути відремонтовані кабінети.

Будівля набула справжнього сучасного вигляду. Тут проведені внутрішні ремонтні роботи, повністю реконструйовано приміщення всередині, відновлено фасад та приведено в належний стан прилеглу територію. Загальна вартість об’єкту склала близько 900 тисяч гривень. Фінансувався заклад благодійним фондом «Віза», а також виділила кошти Закарпатська обласна рада та Хустська районна рада.

Після завершення урочистої частини гості свята відвідали унікальний краєзнавчий музей «В гостях у діда», де збережено багато дивовижних речей, без яких ще відносно недавно неможливо було уявити побут закарпатських селян. Ознайомилися учасники делегації й з головною пам’яткою села – високогірним озером «Морське око», яке розташоване на висоті 526 метрів над рівнем моря. Цікавим є те, що воно ніколи не висихає, а взимку не замерзає. 

         Цього ж дня чехи завітали й у школу в селі Данилово Хустського району. В рамках робочого візиту оглянули приміщення навчального закладу. Начальник управління освіти Хустської райдержадміністрації Павло Русин розповів про успіхи та досягнення школи, а також найбільшу увагу присутніх звернув на проблеми. Болючим тут є питання енергозбереження. 

         Оглянувши заклад, гетьман краю Височіна та всі учасники чеської делегації зазначили, що проблему тут потрібно вирішувати обов’язково. Тому цей об’єкт стане черговим, який фінансуватиметься через благодійний фонд «Віза», а також участь у співфінансуванні візьме обласна та районна влада.

«Вибір об’єктів – це спільне рішення обидвох сторін. Сьогодні разом з гетьманом краю Височіна ми вирішили взятися й за цей обєкт. Адже побачили, що школа дійсно потребує допомоги», — каже голова Закарпатської обласної ради Іван Балога. 

Потім учасники робочого візиту завітали й у Нижнє Селище на відому «Селиську сироварню», де мали змогу ознайомитися з виробництвом та продегустувати відомий на всю Україну смачний сир.

DSCN9594DSCN9583DSCN9558DSCN9543DSCN9533DSCN9519DSCN9517DSCN9500DSCN9497DSCN9486DSCN9476DSCN9470

 

 

Комментарии запрещены.