У Хустському районі відбулася координаційна рада до Дня місцевого самоврядування

5 грудня у Крайниківському сільському будинку культури відбулася координаційна рада під головуванням голови районної ради Юрія Іванчо, під час якої розглядалися надзвичайно важливі для району питання, що стосувалися передусім процесу об’єднання територіальних громад, який розпочався ще в 2015 році, коли вийшов Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». На засіданні були присутні заступник голови районної ради – Михайло Калинич, перший заступник голови Хустської районної державної адміністрації – Віктор Сабадош, сільські та селищний голови, районні та сільські депутати, секретарі, бухгалтери сільських рад та члени виконавчих комітетів.

Як відзначив Олександр Липчей – консультант голови районної ради, — 2018 рік буде визначальним у процесі децентралізації. І реформа об’єднання територіальних громад є першочерговою і безповоротною. Для Хустського району в 2015 році був розроблений перспективний проект, згідно з яким тут планується створити Драгівську, Горінчівську, Вишківську і Хустську територіальні громади. Однак, вказаний проект не затверджено обласною радою.

Під час засідання до Олександра Юрійовича звучало багато запитань та пропозицій, оскільки сільські голови вже неодноразово порушували дане питання. Ними було відзначено, що у Хустському районі необхідно створити шість громад, до яких входитимуть Сокирницька, Нижньоселищенська, Драгівська, Горінчівська, Вишківська та Хустська. Доповідач додав, що сільські голови мають право давати свої пропозиції стосовно внесення змін до перспективного плану.

Щодо даного питання висловився і Юрій Іванчо, голова Хустської районної ради: «На нас чекає важка і клопітка праця. Так, колись ми говорили про створення шести територіальних громад та зараз на підтвердження цьому ми повинні провести громадські слухання, після чого громаді-ініціатору треба буде звернутися до навколишніх територіальних громад, враховуючи свої економічні показники і, таким чином, рухатися далі». Юрія Олексійовича підтримав і його заступник Михайло Калинич: «Для того, щоб вирішувати дане питання – ми повинні, найперше, почути думку народу. Потрібно починати обговорювати тему об’єднання в громадах».

Договір про співробітництво територіальних громад – наступне питання, яке обговорювалося сьогодні. По даній темі присутніх інформував Михайло Дудаш – Данилівський сільський голова, голова асоціації сільських голів селищної та сільських рад. У кількох населених пунктах Хустського району (Крайниково, Сокирниця, Олександрівка, Данилово, Стеблівка) є серйозна проблема із питною водою. Для вирішення даного питання громади сіл можуть укладати спільний договір, оскільки не всі сільські ради мають однакові можливості.

Під час координаційної ради всі присутні були дуже активними. Звучало багато запитань, на які представники місцевої влади та доповідачі надавали кваліфіковані відповіді. Тож, оскільки у 2018 рік ми очікуємо на реформи у державі – дана тема порушуватиметься неодноразово. І головне для вступу в процес об’єднання територіальних громад, як уже наголошувалося вище – оцінювати свої економічні можливості і чути думку громади.

По закінченні координаційної ради для всіх присутніх був проведений святковий концерт, присвячений Дню місцевого самоврядування.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *