У Березові відбувся фестиваль «Цвіт папороті»

Споконвічні традиції, пов’язані зі святом молоді –  днем Івана Купала, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, продовжують існувати в сучасному світі. Незважаючи на прагматичність та буденність, і навіть на те, що за останні століття йшла відверта боротьба з національними традиціями і народними обрядами, — народна пам’ять зберегла Купальську обрядовість та пісні.

Найколоритніше та найцікавіше свято, яке об’єднало в собі язичницькі та християнські традиції, надихнуло цьогоріч і березівчан, які вперше на території свого мальовничого населеного пункту провели колоритний фестиваль «Цвіт папороті». Натхненником цього епатажного дійства був корінний житель села Березова, заступник голови Хустської районної ради Михайло Калинич.

І хоч фестиваль проводився вперше і відбувся 8, а не 7 липня, як планувалося раніше, навколо себе він зібрав сотні гостей. Деякі традиції, пов’язані зі святкуванням Купайла, сьогодні були відтворенні у цьому мальовничому селі: і запалювання вогнища, і гадання на судженого за допомогою вінків, які дівчата пускали по воді… Святкування було насичене тематичними квестами для дітей та молоді, змаганнями, майстер-класами та різноманітними конкурсами. До того ж, у рамках святкування відбувся волейбольний турнір. Заходи відбувалися по різних локаціях: на території Березівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, у сільському будинку культури та на подвір’ї фари.

Для гостей свята була проведена насичена концертна програма, у якій брали участь молоді таланти села Березова, дитячий колектив Стеблівської школи мистецтв та колектив «Селиські гудаки».

«Даний захід є згуртованою роботою громади і чудовим прикладом того, як громада може сама покращити своє проживання в селі, задовольнити свої культурні потреби та потреби у відпочинку, — відзначив Михайло Калинич, заступник голови районної ради. – Першочерговою метою організації такого заходу було відновлення тих традицій, які вже давно забуті, бо через швидкі процеси глобалізації наші села втрачають свою автентичність».

Комментарии запрещены.