Театр живе… У Хусті відбувся VII обласний фестиваль драми ім. Всеволода Майданного

Місто над Тисою на один день стало центром театрального мистецтва. 30 листопада у районному будинку культури відбувся сьомий обласний фестиваль драматичних колективів імені В. Майданного. Подібне дійство відбувається лише раз на два роки. Тому прихильників театру сьогодні  зібралося чимало. Серед гостей свята були присутні й голова Хустської районної ради Василь Губаль. А зі сцени учасників фестивалю вітали  заступник начальника управління культури облдержадміністрації Василь Марюхнич, який фольклорному колективу із Горінчева Хустського району «Свіжа копійка» вручив посвідчення про присвоєне звання — народного. Потім учасників привітала Мирослава Пойда начальник відділу культури Хустської райдержадміністрації, побажавши усім творчого вогнику, успіхів та перемоги.

А театральну частину фестивалю було розпочато з прем’єри п’єси закарпатського письменника Юрія Чорі «Два чоботи- пара». Це комедійна, побутова вистава, яка показує непрості реалії з життя закарпатців. Далі ж продовжили свято виступи народного театра з Рахівщини, Ужгородщини, Мукачівщини та Свалявщини.

-За своє життя Всеволод Майданний створив цілу плеяду видатних режисерів та акторів, а також заснував відомий Хустський народний театр, який зараз носить його ім’я. Хочеться відмітити, що народне мистецтво і театр були тоді на надзвичайно високому рівні. Тому все, що колись було розпочато, потрібно відроджувати і популяризувати усім народним колективам Закарпаття. І жодні технічні засоби невзмозі замінити живе спілкування і емоції, — каже завідуючий відділу народної творчості та аматорського мистецтва Обласного організаційно-методичного центру культури Мирослав Петій.

Слід зазначити, що велика заслуга у розбудові театру на Хустщині сьогодні належить заслуженому працівнику культури України Василю Чорею, який зараз на заслуженому відпочинку, але й надалі творчо працює, адже каже, що театр- це  його життя.

Комментарии запрещены.