Ремонт автодоріг, стартування медичної та освітньої реформ на Закарпатті, — очільники області ознайомили керівників районів із основними питаннями 2018 року

1 лютого в місті Ужгороді відбулася обласна нарада за участі очільників Закарпатської області, голів районних державних адміністрацій та районних рад, зокрема, голови Хустської районної ради Юрія Іванчо. На нараді розглядалися питання, які потрібно вирішувати в області першочергово – питання ремонту автодоріг, створення і запуск інклюзивно-ресурсних центрів, реформи в галузі освіти, медичній галузі та ін.

Під час засідання було відзначено, що після великодніх свят у Закарпатській області розпочнуться ремонти автодоріг. Ремонти проводитимуться в тих населених пунктах, які розробили кошторис, який пройшов відповідну експертизу і за експертизою проведені всі тендерні процедури.

Особливу увагу очільники районів повинні звернути на створення інклюзивно-ресурсних центрів, функціонування яких стане важливим кроком у створенні сучасної європейської системи надання корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами. Такі установи мають запрацювати на рівні територіальних громад до 1 вересня цього року. Робота інклюзивно-ресурсних центрів охопить дітей з особливими потребами віком від 2 до 18 років. Для кожної дитини будуть складені індивідуальні навчальні плани розвитку. У центрах планується створити сучасну базу з відділом фізіотерапевтичної реабілітації, педагогічної діагностики та корекції для дітей з особливими потребами.

З новаціями в галузі освіти присутніх ознайомила Ганна Сопкова – директор департаменту освіти і науки Закарпатської облдержадміністрації, якою було відзначено, що з вересня планується запуск пілотного проекту «Нова українська школа», участь в якому взяли 100 навчальних закладів по всій Україні. Перше завдання пілоту – випробувати нові підходи до навчання, які з 2018 року будуть впроваджуватись в усіх українських школах. У пілоті братимуть участь лише ті навчальні заклади, чиї вчителі виявили таке бажання, заручившись підтримкою адміністрації та батьків. Відзначено, що після реформи зміниться не лише програма для наймолодших учнів, а й формат навчання.

Важливою темою на сьогоднішньому засіданні стало і обговорення бюджетів сільських рад районів Закарпатської області. Відзначено, що кожен район повинен моніторити надходження податків по сільських радах, особливо тих, у яких немає коштів на утримання працівників. І на завершення було зазначено, що якщо у сільській раді будуть відсутні кошти на оплату праці – доведеться проводити оптимізацію штатів.

Комментарии запрещены.