На першому пленарному засіданні одинадцятої сесії Хустської районної ради прийнято ряд важливих для району рішень

Сьогодні у великому залі Хустської районної ради відбулося перше пленарне засідання одинадцятої сесії Хустської районної ради VII скликання під головуванням очільника районної ради Юрія Іванчо та за участі його заступника Михайла Калинича, голови Хустської районної державної адміністрації Назарія Павлія, районних депутатів, представників районної ради та райдержадміністрації, селищного та сільських голів, засобів масової інформації.

Розпочалося пленарне засідання із затвердження порядку денного, який включав у себе близько 20-ти питань: про клопотання депутатів райради щодо звернення голови ОДА до Президента України з ініціативою нагородження викладача сольного співу Сокирницької школи мистецтв Мишка І.І. почесною відзнакою «Заслужений працівник культури» відповідно до закону «Про державні нагороди України», про депутатські запити, про внесення змін до ряду районних програм, бюджетні та земельні питання, питання майна та ін.

По затвердженню депутатами порядку денного головуючим було зачитано депутатські запити та звернення, що надійшли до районної ради у міжсесійний період. Відтак, районні обранці перейшли до розгляду питань сесії, перше з яких «Про депутатські запити» всі підтримали одноголосно. Наступними своїми рішеннями депутати підтримали питання «Про внесення змін до Програми розвитку культури і мистецтва в Хустському районі на 2018 рік», «Про внесення змін до Програми утримання адмінбудинку та будівель районної ради і прилеглих до них територій на 2018 рік», «Про внесення змін до Програми із забезпечення фінансовими, матеріально-технічними та іншими ресурсами Хустської районної державної адміністрації для виконання повноважень, делегованих Хустською районною радою на 2017-2018 роки».

Під час прийняття районної Програми утилізації (контейнеризації) невідомих та непридатних до використання отрутохімікатів на 2019 рік у окремих депутатів виникали запитання стосовно пром-зони в селі Рокосові, де ще з часів Радянського Союзу розміщені цистерни з пестицидами. Нещодавно одну із цистерн було пошкоджено.

Як було відзначено начальником управління агропромислового розвитку Хустської райдержадміністрації Степаном Чеписом, робиться все можливе, щоб уникнути неприємних наслідків, пов’язаних із забрудненням ґрунту. Та в Україні немає підприємств, які займаються утилізацією таких отрутохімікатів.

Вони існують лише за кордоном і на це необхідні величезні кошти. Тому наразі районна влада працює над тим, щоб якнайшвидше убезпечити населення від пестицидів, що всмоктуються в ґрунт із зруйнованої цистерни, огородити пром-зону і встановити охорону. Кошти на всі ці заходи заплановані по вищезазначеній програмі, яку підтримали майже всі районні обранці, присутні на сесії.

Наступним рішенням депутати внесли зміни до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року №375 «Про районний бюджет на 2018 рік», проголосували за внесення змін до Програми розвитку архівної справи у Хустському районі на 2016-2020 роки, внесення змін та доповнень до Програми бюджетного забезпечення зі створення та накопичення районного матеріального резерву для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в Хустському районі на 2018 рік.

Районні обранці не підтримали рішення про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за межами населеного пункту площею 8,0000 га, оскільки вже декілька засідань поспіль проігноровано прохання депутатів зробити по вищезазначеній документації ряд законних дій.

Щодо питання створення Комунального некомерційного підприємства «Хустський центр первинної медико-санітарної допомоги» Хустської районної ради Закарпатської області шляхом перетворення «Хустського центру первинної медико-санітарної допомоги» відзначено, що до початку серпня громадяни повинні підписати декларації з сімейними лікарями, що вимагає медична реформа, оскільки на 1 жовтня поточного року від Національної служби здоров’я надійдуть кошти лише на тих пацієнтів, які ці декларації підпишуть. Депутати проголосували за дане рішення, рекомендувавши доповідачеві до наступного пленарного засідання підготувати інформацію по кількості підписаних декларацій у кожному населеному пункті Хустського району.

Депутати прийняли ще декілька рішень, після чого перше засідання одинадцятої сесії Хустської районної ради VII скликання було завершено.

Комментарии запрещены.