На Хустщині відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті і примирення

8 травня, у День пам’яті і примирення та з нагоди відзначення 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля монумента Слави, що в місті над Тисою, відбулися урочистості, під час яких було вшановано пам’ять героїв, чиї життя забрала ІІ Світова війна та відзначено ветеранів, які повернулися з війни живими.

Мітинг-реквієм проходив за участі голови Хустської районної ради Юрія Іванчо, його заступника – Михайла Калинича, голови Хустської райдержадміністрації Назарія Павлія, представників міської ради, керівників відділів, працівників Хустської районної ради та райдержадміністрації, силових структур, представників військового комісаріату, медицини, районних депутатів, сільських голів та громадськості.

В урочистостях взяли участь особливі люди, які заслуговують найвищої шани та поваги – ветерани. На превеликий жаль, з роками в ці травневі дні до пам’ятника їх приходить все менше і менше. І хоч нашим захисникам вже більше 90-та років – зустрівшись біля монумента, вони згадували свою юність, коли доводилося йти на війну – туди, звідки мало хто повертався живим. У повоєнні роки їх нагороджено орденами та медалями, та, мабуть, жодна нагорода не залікує рани, які залишили по собі пекельні 1939-1945 роки.

Також у мітингу взяли участь люди, що й по сьогоднішній день захищають українські землі – воїни, які брали участь у антитерористичній операції на Сході України, яка, на жаль, триває і сьогодні…

В усіх учасників мітингу-реквієму груди уквітчані символом сьогоднішнього дня – червоним маком. Ця квітка — пам’ятний знак жертв військових і громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу.


Розпочався мітинг-реквієм Гімном нашої держави. Урочисто піднесено жовто-синій стяг, а солдатів та ветеранів, які відійшли у вічність – вшановано хвилиною мовчання. Очільниками району та всіма присутніми покладено до пам’ятника вінки та квіти.

З сумом згадували про людей, яких забрала війна – перші керівники району. Головою Хустської районної ради Юрієм Іванчо відзначено, що український народ заплатив дорогою ціною за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр. Не щезне в пам’яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу — його битва, його перемога. Не можна забути тих, хто віддав своє життя для щастя інших. І в цей день, що також носить назву День примирення – ми всі повинні жити мирно у пам’ять про героїв, які віддали за наше мирне майбутнє свої життя».

Майже 7 млн. українців воювало в складі Червоної Армії в роки війни.
100 тисяч українців боронили рідну землю від агресора в рядах Української Повстанської армії. Від 9 до 10 млн. українських людей під час Другої Світової війни загинули.
Минають роки, відлітаючи у вічність… Все далі і далі відходять від нас грізні і важкі роки Другої світової війни, але не згасає пам’ять про тих, хто ціною власного життя захистив нашу країну від гітлерівської агресії. «Ніхто не забутий, і ніщо не забуте!..»

Комментарии запрещены.