Міжнародна благодійна організація «Добробут громад» представила новий проект

DSCN7572Сьогодні у прес-центрі Хустської райдержадміністрації відбулося засідання Міжнародної благодійної організації «Добробут громад», де  президент організації з Києва Віктор Терес ознайомив присутніх з Проектом «Сприяння сталому розвиткусільських громад через поліпшення регіональних політик та впровадження передового досвіду».

Участь у засіданні взяли, інші представники організації, а також голова Хустської райдержадміністрації Василь Якубець, голова районної ради Василь Губаль, заступники голови райдержадміністрації, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, а також ті, хто має бажання спробувати свої сили щодо участі в проекті.

Відмітимо, що  Міжнародна Благодійна Організація “Добробут громад” (МБФ «Хайфер Проджект Інтернешенл») — неурядова неприбуткова благодійна організація, що працює з сільськими громадами для покращення добробуту родин, піклуючись про довкілля, шляхом надання допомоги у вигляді тварин, рослин, знань, навичок, а також інших ресурсів бідним родинам для того, щоб допомогти їм відчути впевненість у своїх силах.

Організація виконує проекти в Україні, залучаючи кошти від засновника – «Хейфер Інтернешнл» (США) та інших донорів з 1994 року. Тобто, проекти реалізовуються за системою співфінансування.DSCN7573

Віктор Терес зазначив, що важливими компонентами кожного проекту є навчання ефективним методам господарювання, навичкам підприємництва, забезпечення передачі дару, покращення племінних та продуктивних якостей худоби сільськогосподарських тварин.

Гості зі столиці України розповіли про планову діяльність проекту саме в Хустському районі, про допомогу у впровадженні заходів районної цільової економічної Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2015 року.

«Згідно плану, то у зв’язку з реалізацією цього проекту, буде поліпшено матеріально-технічну базу сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, надання гранту в сумі 10 тисяч євро сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу «Селиський маєток» з метою придбання обладнання для організації переробки овечого молока та виробництва сирів.Таким чином, це дасть можливість створити умови для відродження традиційної для Карпатського регіону галузі вівчарства та збільшення поголів’я овець в господарствах членів кооперативу. Вдасться залучити до розведення овець не менше 20 селянських родин, збільшити чисельність дійних маток до 250-300 голів. Також забезпечити отримання селянськими родинами-власниками овець, отримання доходу від виробництва сиру в розмірі не менше 1 тис. грн. на одну дійну вівцематку. Вироблятимуть в районі традиційні овечі сири, що відповідатимуть вимогам вітчизняних та європейських стандартів як один із компонентів місцевого туристичного продукту, в тому числі сільського туризму», — розповів президент організації Віктор Терес.  DSCN7576

Під час обговорення було відмічено й те, що на Хустщині є чималі перспективи реалізації цього проекту. Адже саме тут є багато людей, які самотужки займаються сільським господарством, виробляють продукцію для збуту. Однак, проблем є чимало, тому втілення цього проекту в життя – хороша справа, яка принесе позитивні результати в майбутньому. Громада району повинна обов’язково долучитися до участі.

         Голова районної ради зазначив, що в районі вже є практика реалізації проектів. Підтвердженням цьому є втілені в життя програми. Цей проект, який представлений – потрібний і дуже актуальний. «Сільське господарство потрібно розвивати, але для того, аби мати прибуток потрібно вкласти чимало коштів. Зазначу, що найбільшою проблемою в районі є те, що продукція виробляється, а от збути її дуже важко. Тому є надія, що саме цей проект допоможе у вирішення не тільки цього питання, а й багатьох інших», — каже очільник району Василь Губаль.DSCN7577

Комментарии запрещены.