Координаційна рада при голові районної ради обговорила введення в дію ряду важливих державних реформ

21 серпня на базі Боронявської сільської ради відбулася Координаційна рада органів місцевого самоврядування під головуванням очільників Хустського району – голови районної ради Юрія Іванчо та голови райдержадміністрації Назарія Павлія, а також за участі першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша, селищного та сільських голів, начальників відділів та управлінь, питання сфери роботи дії яких розглядалися на засіданні.

Проходило засідання в боронявському сільському будинку культури, де присутні розглянули питання, вкрай важливі для життєдіяльності кожного населеного пункту: порядок утворення об’єднаних територіальних громад, концепції реалізації у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», питання реформування первинної ланки медицини в Хустському районі.

По першому питанню виступив представник Закарпатського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Володимир Феськов, який відзначив, що активна фаза реформи децентралізації розпочалася в Україні ще в 2015 році і повинна завершитися у 2020-му. На сьогоднішній день в Україні повноцінно діють 705 ОТГ, 98 громад на стадії виборів. Тобто, за статистичними даними, третина населення нашої держави вже об’єднана в ОТГ. І хоч Закарпаття загалом, і Хустщина зокрема в цьому плані залишається позаду – процес невідворотний.

«Сьогодні ви можете об’єднатися добровільно. Не відтягуйте даний процес, бо вже завтра об’єднання може стати примусовим через відповідні зміни у законодавстві», — відзначив вищезазначений представник області. Окрім того, обговорювалися питання залучення інвестицій у села району, питання, що стосувалися земель сільськогосподарського призначення, про комплексний підхід до питання створення ОТГ на території Хустського району.

Наступним на засіданні розглядалося питання реформування первинної ланки медицини в Хустському районі, по якому присутніх інформував Іван Кутчак – т. в. о. головного лікаря Комунального некомерційного підприємства «Хустський центр первинної медико-санітарної допомоги». Доповідачем відзначено, що на сьогоднішній день в Хустському районі вже підписано 14 тис. 465 декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями. Та є населені пункти, в яких підписання декларацій і досі майже не розпочалося через труднощі, що пов’язані з довгою відсутністю інтернету та незнанням лікарями користуватися відповідною системою в ПК.

Обговорювалося і питання реформування середньої освіти. До речі, як було відзначено головою Хустської районної ради Юрієм Іванчо, до 1 травня наступного року призупинено болюче питання, що стосується встановлення модемів  для газових лічильників на підприємствах, установах та організаціях. Головою ради відзначено, що ці зміни відбулися у зв’язку з направленням відповідного звернення депутатів Хустської районної ради до НКРЕКП, Кабінету Міністрів України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Генеральної Прокуратури України та Антимонопольного Комітету України.

Детально розглянувши всі вищезазначені питання, учасниками Координаційної ради було прийнято рішення, важливі для району. Відтак, на Хустський район, як на всю країну загалом, чекає багато нововведень, що пов’язані із кардинальними змінами в середній освіті, медицині та місцевому самоврядуванні.

Комментарии запрещены.