Хустська районна рада провела виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування

DSCN0093Засідання проходило у селі Золотарево, яке провів голова Хустської районної ради Василь Губаль. Участь у роботі взяв голова Закарпатської обласної ради Іван Балога, заступник голови районної ради Павло Гвоздянський, Золотарівський сільський голова Іван Бабич, керівники установ села Золотарево, працівники виконавчого апарату районної ради та селищний і сільські голови населених пунктів району.

         Спочатку учасники координаційної ради завітали у сільську раду, звідти попрямували до наймолодших жителів села – відвідали дитячий навчальний заклад, де їх радо зустрічали щасливі дошкільнята та завідуюча Марія Пацкан. Тут усі без винятку були приємно вражені побаченим, адже садочок надзвичайно гарний, тут багато чого зроблено. До прикладу, минулого року зусиллями спонсорів та батьків вдалося відкрити додаткову групу, адже потреба у розширенні закладу тут була просто необхідною. Марія Степанівна розповіла про життя закладу. Наголосила й на проблемах, висловила надію, що районна рада та депутатський корпус не будуть байдужими й допоможуть вирішити наболіле питання – ремонт даху та харчоблоку.

         Голова районної ради Василь Губаль зазначив, що садочок є одним із кращих в районі, адже тут вміло керує справжній господар.

         Після цього всі ознайомилися з ходом завершення будівництва приміщення під сільську раду та школу естетичного виховання дітей.DSCN0105

         Наступним маршрутом, куди попрямувала делегація, була загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів. Директор навчального закладу Антон Довганич розповів про історію, успіхи та досягнення школи. Він каже, що школа виховала дуже багато талановитих і відомих людей, які зараз гордо прославляють рідний край. Далі цікаву екскурсію закладом провели учні школи. Показали всім шкільний краєзнавчий музей, де збережено чимало пам’яток минулого та зображені традиції села. У затишних коридорах були виставки робіт учнів школи, які власними руками зробили чудові осінні композиції. Також розповідали й про найбільшу славу села – яблука. Адже Золотарево дійсно може пишатися цими чудовими й запашними фруктами, яких тут є чимало. Односельчани активно працюють над тим, аби цей вид діяльності тут розвивати й надалі.

         На прикладі Золотарівської школи, сільські голови мали змогу побачити й відреконструйований актовий зал — їдальню. Ремонт у цьому приміщенні вдалося зробити завдяки участі в міжнародному проекті «Місцевий розвиток орієнтований на громаду». Кошти на це були виділені фондом, районною радою та громадською організацією села.

Після проведеної екскурсії з ознайомленням соціальної сфери населеного пункту, відбулося засідання координаційної ради, на якому було розглянуто два питання порядку денного: надання послуг сільським комунальним підприємствами громадам населених пунктів району та Про створення комунальної установи «Агенції місцевого (економічного) розвитку Хустщини».

         По-першому питанню інформував Золотарівський сільський голова Іван Бабич. На початку свого виступу він розповів про історію села, про те, що вдалося зробити за час головування, а також про те, чим пишається цей населений пункт та, звичайно, про проблеми, які потрібно вирішувати. Щодо питання про надання послуг сільським комунальним підприємствами громадам населених пунктів району, то сільський голова зазначив, що у селі вже три роки працює комунальне підприємство, яке займається вивозом твердих побутових відходів. «З метою вирішення питання щодо вивозу сміття ми створили комунальне підприємство, яке займається вирішенням сільських проблем у галузі житлово-комунального господарства. Основним із них є питання вивозу сміття», — зазначив сільський голова. Іван Михайлович також каже, що утримувати таке підприємство дуже важко, адже на це немає належного фінансування.DSCN0051

         Тема відходів – надзвичайно актуальна і болюча для всього району. Тому сільські голови активно обговорювали дане питання.

«Я радий, що ви зібралися разом, адже спільно можете обговорювати наболіле, дискутувати та спілкуватись, обмінюючись думками. Питання для обговорення вибране дуже важливе, адже з кожним роком засміченість стає дедалі більшою. Щодо створення комунального підприємства у Золотареві, то сільському голові хочу висловити слова подяки за те, що не чекаючи допомоги, вирішив взятися за вирішення проблеми у своєму селі. Однак, вважаю, що найбільш ефективним шляхом боротьби з твердими побутовими відходами стане німецьке підприємство «АВЕ», яке уже не перший рік працює в окремих містах та районах Закарпатської області. На прикладі інших ми бачимо позитивні результати. Тому нам потрібно знайти спільну згоду з Хустським міським головою та запросити на зустріч представників підприємства «АВЕ» й розпочати роботу», — зауважив голова Закарпатської обласної ради Іван Балога.

         «У районі є села, де б можна було знайти територію під сміттєзвалище. Тому ми спільними зусиллями повинні вирішити цю проблему, зрушивши з місця це болюче для всіх нас питання», — каже голова районної ради Василь Губаль.

         Сільські голови одноголосно підтримали дане рішення й кажуть, що саме таке потужне підприємство, як «АВЕ», зможе нарешті вирішити питання із сміттям в районі.

         По наступному питанню Про створення комунальної установи «Агенції місцевого (економічного) розвитку Хустщини з інформацією до присутніх звернувся заступник голови районної ради Павло Гвоздянський. Він сказав, що 9 жовтня відбудеться сесія районної ради, на розгляд якої буде винесено пропозицію щодо створення комунальної установи. Працюватимуть у цій агенції фахівці, які розроблятимуть проекти та шукатимуть відповідні фонди. «Сьогодні на Хустщині із 26 сільських рад, у 9 з них створені громадські організації, які мають відповідний статут і вже включалися й працювали з фондами. Прикладом цьому є низка реалізованих проектів у нашому районі. Тож створення такого роду агенції дасть можливість залучати кошти в район», — підкреслив Павло Іванович.

         Це питання викликало у присутніх неабияку цікавість, тому цю пропозицію підтримали всі присутні сільські голови.

         Завершуючи виїзне засідання координаційної ради голова Хустської районної ради підбив підсумки. «Ми всі сьогодні були приємно вражені побаченим. Особливо вразило те, як живуть сільські заклади. Садочком та школою керують люди, які не покладаючи рук, працюють над покращенням умов навчання та виховання дітей. Від себе особисто та від депутатського корпусу хочу висловити щирі слова подяки за все те, що зроблено у Золотареві, сільському голові Івану Бабичу. Адже не зважаючи на всі труднощі, тут вдалося зробити чимало. Тому ми й надалі будемо проводити подібні виїзні координаційні ради, адже це дає свої результати», — сказав очільник району.DSCN0095

DSCN0037DSCN0051DSCN0064DSCN0071DSCN0088DSCN0113DSCN0108

Комментарии запрещены.