Хустщину відвідала делегація з Жовківського району Львівської області та Польської Республіки

Нещодавно ми розповідали про візит до Хустського району гостей зі Львівщини – голови Жовківської районної ради – Романа Горбаня та виконавчого директора Асоціації місцевих рад Жовківського району – Олега Бейзика. При їх зустрічі з головою районної ради Юрієм Іванчо та головою районної державної адміністрації Назарієм Павлієм було обговорено подальші шляхи співпраці між Хустським та Жовківським районами, оскільки Жовківський район з року в рік втілює в життя немало важливих проектів спільно з багатьма іноземними інвесторами. За роки незалежності в економіку Жовківського району вкладено понад $12 млн. іноземних інвестицій. На цей час в районі функціонує близько 50 спільних підприємств. Завдяки такій підтримці в районі збільшилася кількість робочих місць і значно піднялася економіка. Щоб перейняти досвід Жовкви у цьому плані, Юрій Іванчо офіційно запросив делегацію із Жовківського району відвідати Хустщину.

Отож, цими днями, на запрошення голови райради, на Хустщину завітала делегація з Жовківського району, до якої долучилися і гості з Польщі, які працюють на розвиток своєї держави не один рік і мають досвід співпраці з партнерами з Жовківського району та Білорусі.

Делегація нараховувала близько сорока осіб. Усі вони – представники органів місцевого самоврядування. На Хустщину вони прибули ввечері 26 жовтня і вже наступного дня зустрілися з сільськими головами населених пунктів Хустського району для обміну досвідом та при можливості для подальшої співпраці. Зустріч відбулася в актовому залі Вишківської селищної ради і проходила у вигляді «круглого столу». До слова, селище Вишково Хустського району має 5 іноземних міст – побратимів з Угорщини та Румунії, представники яких часто приїжджають до Вишкова і вже неодноразово допомагали населеному пунктові.

Представив шанованих гостей сільським головам Юрій Іванчо – голова Хустської районної ради, який відзначив: «Сьогоднішній день – кістяк зустрічі, наше перше знайомство. І найперше, що нас цікавить: які перші кроки потрібно зробити для залучення інвесторів у Хустський район. Тому нам цікаво почути від польських колег інформацію про інвестиційні проекти та як вони функціонують, адже ми сподіваємося на подальшу співпрацю».

У рамках зустрічі кожен з гостей розповідав про свій населений пункт. До речі, Ян Ковальчик – староста Томашівського повіту Люблінського воєводства Республіки Польща розповів присутнім про адміністративний поділ польських міст та районів. Також поінформував про активну співпрацю у плані реалізації інвестиційних проектів з Білоруссю. Готовий до співпраці з Хустським районом.

Зустріч проходила у дуже теплій атмосфері, гості ділилися чудовими враженнями від перебування на Хустщині, відзначивши нашу гостинність та теплий прийом. Відрадно, що Хустський район теж мав чим поділитися з гостями, презентуючи свої туристичні родзинки. Так, у рамках перебування на Хустщині наші гості побували на екскурсіях у Нижньому Селищі, де ознайомилися з роботою селиської сироварні, відомої не лише на Закарпатті, а й закордоном, відвідали велятинські «Теплі води», дегустували кращі закарпатські вина, знайомилися з нашою культурою та історичною спадщиною, перебуваючи в музеях району.

Приємно, що така зустріч відбулася і, сподіваємося, що незабаром ми говоритимемо про неї, як про історичну подію, оскільки сьогоднішній день став початком співпраці у плані реалізації спільних проектів між Хустщиною, Жовківщиною та Польською Республікою.

 

Комментарии запрещены.