Хустщина поповнилася новими закладами культури

«Базова мережа закладів культури – це комплекс підприємств, установ, організацій і закладів культури державної та комунальної форми власності, діяльність яких спрямована на створення умов для забезпечення розвитку творчості людини, збирання, збереження,

використання і поширення інформації про матеріальні та духовні культурні цінності,  наукові розробки, а також на забезпечення цілісності культурного простору України, доступності національного культурного надбання, дотримання прав громадян у сфері культури».

Ці одні з перших рядків Закону України «Про культуру» чітко визначають її роль та функції у суспільстві. Тому поповнення цієї мережі – чи не основне завдання для збагачення культурної спадщини та її розвитку на теренах кожного регіону.

Так, довгоочікуване свято напередодні великодніх свят потішило у п’ятницю, 6 квітня, жителів Горінчова та Липчі, де урочисто були відкриті філії Стеблівської дитячої школи мистецтв.

Ідея відкриття цих філій у керівництва відділу культури і туризму та представників влади Хустщини виникла вже давно, а за її втілення взявся тодішній директор Стеблівської ДШМ Юрій Юрійович Брень (наразі директор дитячої школи мистецтв с.Велятино), приклавши всі зусилля для того, щоб сільська дітвора могла повноцінно розвивати свої таланти. Сповна відданий своїй справі, він організував роботу так, щоб вихованці закладів мали змогу не просто займатися улюбленою справою, а на високому рівні разом із освіченими викладачами якісно піднімати культуру Хустщини та поповнювати її фонд новими здобутками.

І у Горінчові на місці колишньої сільської лазні у вересні 2010 року зазвучала музика. Зараз там, як розповідає нині діючий директор Стеблівської ДШМ Василь Васильович Снітар, на 4 відділах навчається 30 дітей.

Участь у відкритті вищезазначених закладів взяли голова Хустської райради В.І. Губаль, перший заступник голови РДА Д.Д. Маді та начальник відділу культури і туризму РДА М.Ф. Пойда, а також сільський голова Горінчова О.І. Конопацька, котрі у своїх виступах висловлювали свою щиру радість від цієї події, вдячність усім, хто причетний до відкриття школи, та бажали якомога більше здібних учнів. На що учні відповіли їм невеличкими, проте цікавими та мелодійними виступами.

Продовжилося святкування у Липчі, куди всі раніше присутні теж приїхали з теплими словами зичень та привітань, де їх зустрів сільський голова І.Ю. Белей разом зі своєю громадою. І хоч ця школа працює з вересня 2011 року, проте робота тут кипить та повноцінно йде навчальний процес, охоплюючи близько 50 учнів на 6 відділах.

Оглянувши приміщення, всі залишилися задоволені побаченим, а голова Хустської районної ради Василь Губаль висловив сподівання, що відкриття закладів культури на цьому не завершиться, адже у районі багато талановитих дітей, можливостям яких потрібно сприяти та допомагати їм їх розвивати.

Комментарии запрещены.