Горінчівці відзначили день рідного села

Уже традиційно 12 липня, на церковний празник Петра і Павла, горінчівці відзначають широкомасштабне свято – день рідного села. Спочатку святкування мало назву «Петрівські гуляння» та за останні роки було перейменовано на «Живу казкарську традицію», оскільки Горінчово здавна було відоме багатьма талановитими казкарями. У селі і по сьогоднішній день проживає немало казкарів, поетів та прозаїків, які на сьогоднішньому святкуванні читають свої твори.

Захопливою і цікавою є щорічна традиція свята – інтерпретація казок на сучасний лад, які показують на сцені учні Горінчівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

На святкування завітав і заступник голови Хустської районної ради Михайло Калинич, який відзначив: «Горінчово, як мінімум, славиться в Закарпатській області як «оселя казкарів». Ця особливість села є його автентичною рисою. Очевидно, що хист до написання казок у горінчівців у крові».

Михайло Михайлович нагородив почесними грамотами окремих мешканців Горінчова.

Приємно, що горінчівці активно підтримують казкарську традицію свого рідного села, популяризують її серед інших населених пунктів і найголовніше, — не втрачають віри у казку. Маємо надію, що з роками фестиваль набиратиме все більших обертів, а цьому сприятимуть талановиті люди, які шанують і оберігатимуть традиції рідного села.

Комментарии запрещены.