Голова районної ради Юрій Іванчо взяв участь у виїзному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради

У четвер, 25 січня, у приміщенні адмінбудинку Тур’є-Реметівської сільської ради Перечинського району відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради під головуванням Михайла Рівіса – голови Закарпатської обласної ради та за участі голів районних рад Закарпатської області, зокрема, Юрія Іванчо – голови Хустської районної ради.

На засіданні обговорювалися питання, вкрай важливі для життєдіяльності нашої області, що стосувалися дотримання фінансової дисципліни при формуванні і реалізації місцевих бюджетів та реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування, фінансове забезпечення з утримання автодоріг місцевого значення у 2018 році.

Щодо питання дотримання фінансової дисципліни при формуванні і реалізації місцевих бюджетів присутніх інформували Петро Лазар – начальник департаменту фінансів обласної державної адміністрації та Василь Кошеля – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету.

По обговоренню даного питання учасниками виїзного засідання було прийнято відповідне рішення, згідно з яким органам виконавчої влади та місцевого самоврядування області було рекомендовано забезпечити в 2018 році належний контроль за динамікою податкового боргу з платежів до місцевих бюджетів та вжити спільно з органами державної фіскальної служби заходів щодо їх скорочення; провести аналіз затверджених органами місцевого самоврядування ставок місцевих податків та зборів, у разі невідповідності їх розмірів вимогам Податкового кодексу України переглянути в сторону збільшення та ін..

«Про реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування та фінансове забезпечення з утримання автодоріг місцевого значення у 2018 році» інформували Едуард Маляр – директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації і Михайло Попович – начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області.

Відзначено, що протяжність мережі автомобільних доріг загального користування області становить 3345, 9 км., у тому числі: державного значення – 921, 2 км., місцевого (районні та обласні) – 2424, 7 км. Мережа доріг комунального значення області становить 5883, 645 км.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування», який набрав чинності 1 січня 2018 року, дороги загального користування місцевого значення передано в управління місцевим органам влади.

До виступаючих сьогодні звучало багато запитань, зокрема, Юрій Іванчо – голова Хустської районної ради звернувся до Едуарда Маляра з питанням стосовно того, чи планує департамент інфраструктури, розвитку і утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства облдержадміністрації виділити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для доріг Хустського району, на що Едуард Миколайович відзначив, що Хустському району буде надано посильну фінансову допомогу.

Із вкрай болючим питанням для життєдіяльності області, і Хустського району зокрема Юрій Іванчо звернувся і до Михайла Поповича, запитавши, — коли ж буде розпочато ремонт дороги національного значення «Мукачево – Рогатин» та дороги державного значення «Хуст-Долина»? Начальник Служби автомобільних доріг у Закарпатській області відповів, що роботи розпочнуться при надходженні коштів на рахунок Служби автодоріг із державного бюджету.

Щодо обговорюваного питання учасниками виїзного засідання прийнято рішення рекомендувати районним державним адміністраціям розробити районні програми з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та передбачити відповідне фінансування, районним радам – прийняти відповідні програми та здійснювати контроль за їх ефективним виконанням та ін..

Присутніми було розглянуто ще декілька питань, а наприкінці засідання було обговорено орієнтовний план засідань Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Закарпатської обласної ради на 2018 рік.

Комментарии запрещены.