Драгово відгуляло IV відкритий фестиваль “Яворові гуслі”

15 та 16 вересня у селі Драгово Хустського району відбувся IV відкритий фестиваль-конкурс традиційного мистецтва “Яворові гуслі”, який зібрав чимало гостей.

У неділю зранку в сільському будинку проходила конкурсна програма, в ній взяло участь понад 30 колективів. Очолювала чесне суддійство голова журі, найпрофесійніший знавець з фольклору, телеведуча програми «Фольк-мюзік» Оксана Пекун. Був присутнім на святі і керівник проекту «Фольк-мюзік», музичний продюсер Першого Національного Володимир Коваленко. Саме вони і вручали дипломи переможцям.

Почесне журі мало можливість побачити й оцінити традиційні і аматорські фольклорні колективи, інструментальні ансамблі, окремих виконавців, в репертуарі яких є зразки автентичного фольклору. Цьогоріч до драгівчан завітали гості з Черкащини, Донеччини, Волині, Рівного, Херсону та багатьох інших областей України.

Урочисте відкриття свята відбулося о 16.00 годині. Перше слово для привітання надали ініціатору добрих починань, сільському голові Михайлу Кериті: “Ідея започаткувати фестиваль належала мені та моїй сестрі-письменниці. Тоді ми навіть не думали що він набере таких масштабів. Зараз фестиваль прижився та став добре відомим далеко за межами нашого краю. Гадаю, в найближчому майбутньому він переросте у міжнародний фестиваль”.

На свято до драгівчан завітало багато почесних гостей. Серед них — голова Хустської райдержадміністрації Михайло Горба, голова Хустської районної ради Василь Губаль та заступник начальника управління культури облдержадміністрації Василь Марюхнич.

-Я вкотре переконався, що Хустщина вміє працювати та відпочивати. Фестиваль у Драгові — цьому підтвердження. Сюди з’їхалися колективи з різних областей України. Однак мені дуже приємно, що головний приз отримав колектив “Селиська співанка” з мого рідного села. Подібні фестивалі є доказом того, що фольклор живее,- зазначив у виступі голова райради Василь Губаль.

Цього дня окрім самої конкурсної програми, гості свята могли насолодитися виставкою декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва. Для найменших гостей свята передбачили різні розваги та атракціони. У свою чергу найспівочіші жителі Драгова взяли участь у караоке-шоу “Хочеш -співай”. Закінчилися народні гуляння гала-концертом переможців. Гарний настрій усім подарував наш земляк Анатолій Барна та народна артистка України Оксана Пекун. На останок небо запалало яскравими феєрверками.

Комментарии запрещены.