Депутати взяли участь у 9 сесії Хустської районної ради 7 скликання

Сьогодні у великому залі районної державної адміністрації відбулося 1 пленарне засідання 9 сесії Хустської районної ради 7 скликання, на якому депутати розглянули ряд важливих для району питань, попередньо розглянутих на комісіях.

На початку засідання голова райради Юрій Іванчо зачитав депутатське звернення, направлені на розгляд сесії, які стосувалося питання вжиття заходів щодо виплати заробітної плати технічному персоналу шкіл населених пунктів Хустського району.

 

Депутати затвердили порядок денний, який включав у себе 20 питань, а це: бюджетні питання, внесення змін до декількох районних програм, а саме – Програми утримання адмінбудинку та будівель районної ради і прилеглих до них територій на 2017 р., Програми недопущення виникнення та розповсюдження африканської чуми свиней у Хустському районі на 2017-2018 рр., районної комплексної програми «Цукровий та нецукровий діабет» на 2017-2020 рр., про еколого-санітарний стан у районі та ін.

Жвавого обговорення набуло питання стану електропостачання в районі, по якому присутніх інформував начальник Хустського РЕМу – Ярослав Керечан, оскільки в адресу виступаючого сьогодні звучало багато запитань, а це й: заміна електроопор у присілку Посіч с. Горінчова, заміна трансформатора у присілку Кривий с. Липчі, заміна «падаючих» стовпів у Монастирці, проблеми, що пов’язані з низькою потужністю світла через відсутність трансформаторів у населених пунктах, як наприклад у Данилові та Крайникові.

Оскільки конкретних відповідей на свої запитання присутні так і не отримали – депутатом Дмитром Величком запропоновано перенести дане питання на наступне пленарне засідання, на яке запросити відповідних представників із Закарпатобленерго, що депутати підтримали.

Щодо даного питання виступив і голова ради Юрій Іванчо, який відзначив, що для вирішення цієї проблеми будуть залучені всі інстанції, правоохоронні органи включно. Адже на даний час 21 населений пункт Хустського району не відповідає необхідній потужності трансформаторів.

Районні обранці перейшли до розгляду наступного, не менш важливого  питання порядку денного – еколого-санітарного стану в районі і до шляхів його поліпшення, по якому присутніх інформував начальник Хустського районного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області Іван Пекар.

Хустським районним Управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області було проведено комісійне обстеження сільських водопроводів. Доповідачем відзначено, що під час перевірок було виявлено чимало порушень: не розроблено проекти облаштування 2-3 поясів зони суворого режиму водозаборів господарсько-питних водопроводів у с. Данилові, селищі Вишкові та ДП «Шаян». Не проводяться лабораторні дослідження питної водопровідної води на радіаційні показники, які необхідно проводити раз на три роки; не проводиться виробничий лабораторний контроль за якістю води в джерелі на етапах водо-підготовки до подачі в розподільну мережу та інші незадовільні фактори.

Іван Пекар під час доповіді порушив і питання африканської чуми свиней у районі, оскільки на даний період ситуація не з кращих. За короткий проміжок часу це захворювання охопило Виноградівський, Іршавський, Міжгірський, Тячівський райони. Нещодавно у селі Вілок, що на Виноградівщині, протягом двох тижнів було знищено 4600 голів свиней, після чого було проведено дезінфекцію.

У Хустському районі на даний час проводиться депопуляція дикого кабана. За півтори місяця жодного кабана не було відстріляно. Нещодавно було виявлено труп дикого кабана у Нижньому Селищі. Його було спалено та проведено дезінфекцію.

Доповідачем було відзначено, що якщо тварині зроблено вакцину від класичної чуми, то є 80% імовірності того, що африканською чумою вона не заразиться. Для того, щоб уберегтися від цієї проблеми, Іван Пекар порадив не купувати свиней на стихійних ринках. З керівництвом району узгоджено закриття таких ринків на Хустщині.

Інформацію взято до відома, після чого районні обранці проголосували за звернення до Верховної Ради, КабМіну, Міністерства фінансів та Міністерства освіти України з проханням виділити 17 млн 65 тис. 100 грн. на потреби утримання закладів освіти та на виплату заробітної плати технічним працівникам, а також 16,7 млн. грн. на потреби утримання закладів медицини.

Депутати прийняли ще декілька важливих для району рішень, після чого 1 пленарне засідання 9 сесії Хустської районної ради сьомого скликання було завершено.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *