«Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». Завдяки екологічній акції, що проходила на Вільшанському водосховищі узбережжя стали чистішими

Цей куточок срібної землі надзвичайно багатий, привабливий та чарівний. Тут своїм ароматом манить казкова природа, джерельні води дарують цілющу силу, а все навкруги радує, надихає та вражає. Щороку тут збирається чимало туристів, які бажають побачити таке диво природи на власні очі.

Звичайно, все б було дуже добре, якщо б мальовниче водосховище, що знаходиться в селі Вільшани Хустського району жило, як то кажуть, без проблем. Тут останні роки дуже гостро стоїть проблема засмічення водного дзеркала та узбережжя р. Теребля побутовими відходами. Об’єми сміття настільки великі, що спотворюють естетичну привабливість ланшафтів та загрожують нормальному функціонуванню ГЕС. На величезне сміттєзвалище водосховище перетворили самі ж люди з довколишніх сіл.

Нещодавно, показати хороший приклад боротьби зі сміттям в цій місцевості в рамках міжнародного дня очистки водойм було проведено глобальну акцію. Участь у молодіжному екотаборі «Чисті узбережжя р.Теребля-2012», з 11 по 16 червня на Вільшанському водосховищі, взяло 42 учасників з різних вищих навчальних закладів Львова, Рівного та Києва, а також не менш активну участь взяли і діти. Президентом громадської екологічної організації «ЕКОПОСТУП» є активна, небайдужа до екологічних проблем людина Ірина Койнова. Учасники акції з власної ініціативи завітали на Закарпаття. Приїхавши сюди, вони були глибоко вражені, адже сміття такого масштабу вони ще не бачили ніде, тому попрацювати їм вдалося добряче. За час акції зібрали близько 700 кілограм сміття, основна частина якого- петпляшки. Все зібране відправили на переробку.

Окрім того, що учасники акції прибирали територію, сортували та пакували сміття, вони також організовували екскурсії, змагання, різні забави та просто насолоджувались красою природи. Одне слово, поєднали корисне з приємним.

Хочеться відмітити й тих людей, які допомогли в організації акції. Значну підтримку надав голова Хустської райооної ради Василь Губаль, а також голова райдержадміністрації Михайло Горба, перший заступник голови райдержадміністрації Дмитро Маді, директор Теребле-Ріцької ГЕС Олег Ігнат, директор НПП «Синевир»Микола Дербак  та сільський голова Іван Савка, які зробили все необхідне й подбали про те, аби гості почувались тут добре та затишно.

Так в п’ятницю, 16 червня, відбулось закриття екотабору, на яке завітав заступник голови районної ради Павло Гвоздянський, заступник голови райдержадміністрації Михайло Попович. За активну участь у проведенні акції «Чисте довкілля» на території Вільшанського водосховища вони вручили ряд грамот. У вітальному слові відмітили, що проведення цієї акції стане хорошим прикладом для жителів нашого краю, які повинні цінувати все те, що подарувала нам природа.

Віриться, що кожен із нас, усвідомить те, що краще жити в оточенні красивого довкілля, аніж там, де все потопає у смітті. Маємо надію, що проведена акція змусить нас задуматись над покращеням стану екології нашого району.

Комментарии запрещены.