Актуальні питання життєдіяльності району обговорено на президії районної ради

DSCN570025 березня у Хустській районній раді відбулося засідання президії районної ради, яке провів очільник району Василь Губаль. Також у роботі засідання взяли участь в.о. голови райдержадміністрації Дмитро Маді та заступник голови ради Павло Гвоздянський.      

Почалося засідання з обговорення найважливішого питання оптимізації  галузі освіти та охорони здоров’я щодо приведення їх фінансування у відповідність до показників районного бюджету на 2013 рік.

Дві важливі галузі району — освіта та охорона здоров’я стикнулися з питанням оптимізації. Вся проблема у виплаті заробітної плати, якої на жаль не вистачає. Тому для того, аби вирішити це питання, потрібно провести оптимізацію. Розуміючи важливість проблеми, члени президії детально її вивчали та обговорювали.

Звичайно, без дискусій не обійшлося. Депутати кажуть, що оптимізацію в галузі освіти потрібно провести виважено та мудро, вивчивши всі нюанси. І тільки так починати щось робити. Не менш важливо й те, аби при цьому не постраждав навчальний процес та не було завдано шкоди дітям.

«При прийнятті районного бюджету на засіданні сесії районної ради управління освіти заробітною платою ми забезпечили повністю. Тож чому зараз ми стоїмо на порозі оптимізації. Питання нагальне, тому необхідно шукати шляхи вирішення. Потрібно зробити все так, аби наслідки оптимізації не залишили по собі проблеми як у галузі освіти, так і в охороні здоров’я», — відмітив голова ради Василь Губаль.

Начальник управління освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації Павло Русин зазначив, що з директорами шкіл району будуть проводитися наради, де обговорюватимуться шляхи оптимізації. Кожен із них зможе внести свою пропозицію щодо можливостей пошуку резерву коштів. Більш конкретно говоритимуть про це влітку.

Після цього члени президії перейшли до розгляду питання про оптимізацію охорони здоров’я. «Ми уже плануємо скоротити педіатричні ліжка у Вишкові та Драгові. Адже тут не надається той спектр медичної допомоги дітям, який  необхідно. Крім цього, у плані оптимізації у нас заплановано певну реорганізацію у районній лікарні. Зокрема, планується об’єднати очне і лор відділення  у одне єдине. Таким чином вдасться звільнити 5 ліжок і віддати їх у неврологічне відділення», — зазначив начальник відділу охорони здоров’я Хустської райдержадміністрації Володимир Поп.

«Потрібно знайти всі резерви та можливості, які є в управліннях, аби по максимуму скоротити нестачу коштів. Адже наше основне завдання — забезпечити виплату заробітної плати. З цього приводу уже є розроблений план», — каже в.о. голови райдержадміністрації Дмитро Маді.

Обговорили цього дня й проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України». Інформував присутніх начальник фінансового управління райдержадміністрації  Іван Губаль.

По питанню «Про декларування про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік депутатими ради виступив начальник відділу юридичного забезпечення, по роботі з кадрами та зверненнями громадян Іван Ковач.       Він зазначив, що до 1 квітня цього року депутати районної ради зобов’язані подати заповнені декларації.

Комментарии запрещены.