74 роки тому проголошено Карпатську Україну

DSCN5621Яскравою, славною і водночас трагічною сторінкою в житті нашого краю є проголошення Карпатської України. Це була подія, яка мала велике історичне значення для всього українського народу. Адже проголошення молодої держави далося високою ціною. Близько 300 молодих вояків залишилися навічно на Красному полі під Хустом, полягши смертю героя, а ще тисячі потрапили до концтаборів.

Так 16-17 березня з нагоди 74-ї річниці проголошення незалежності Карпатської України біля пам’ятного знака січовим стрільцям на Красному полі поблизу Хуста відбувся традиційний мітинг-реквієм, на який зібралися тисячі українців, щоб згадати славні діяння пращурів.

Відтак, всі учасники зібрання поклали вінки та квіти до підніжжя Пам’ятного Хреста. А духівники молитвою вшанували пам’ять полеглих у бою за незалежність Карпатської України.

 «Приємно бачити нині й те, що нащадки не забувають звитягу та патріотизм народу Закарпатського краю, пам’ятаючи про події тих років. Адже нам не варто забувати про важливі сторінки з нашої історії. Варто їх знати, розповідати про них нашим дітям, пишатися, що ми є нащадками сміливих воїнів, які не побоялися віддати своє життя заради встановлення української державності. А головне, слід бути безмежно вдячними за те, що їхній подвиг став вагомим кроком на шляху утворення незалежної України», — зазначив голова Хустської районної ради Василь Губаль.

Отож, день пам’яті звитяжців, що боролися за Карпатську Україну, вкотре нагадав, що процес возз’єднання всіх українських земель в єдину державу починався саме на Красному Полі, а воно — символ цієї невмирущої боротьби.

DSCN5620IMG_0595DSCN5633DSCN5650IMG_0632DSCN5654

Комментарии запрещены.