19 грудня — день Миколая Чудотворця

Сьогодні, 19 грудня, вірники східного обряду відзначають велике релігійне свято — день Миколая Чудотворця. В Україні, на Закарпатті, і на Хустщині зокрема, Святий Миколай шанується особливо. Цього дня з нетерпінням чекають діти, а в храмах проводяться божественні літургії.

За біблійними переказами, народився Миколай у 275 р. у грецькому місті-колонії Патара у провінції Лікія в дуже багатій сім’ї. Його батьки були християнами і виховували сина в християнських традиціях з народження. Це вплинуло на вибір Миколая присвятити своє життя богослужінню. В юні роки він переселяється в Миру, де його дядько-єпископ висвячує ще молодого Миколая на священика. Після смерті батьків, які померли внаслідок великої епідемії, Микола отримує багату спадщину, яку він вирішив витратити на добрі справи.

Помер Святий Миколай приблизно у 342 році, але навіть після смерті він допомагає людям. У церковних рукописах згадується, що невиліковно хворі повністю одужували після того, як торкалися його мощей. Вчинки Миколая ще за життя стали причиною появи багатьох легенд, завдяки яким він став одним з найбільш шанованих святих.

Комментарии запрещены.